Tabela wycofanych banknotów
Ceny hurtowe
WalutaKupno
korona słowacka SKK0.0940
Wycofane banknoty Ceny detaliczne
korona słowackaSKK0.0060

Wycofane pieniądze korony słowackiej

Oferujemy skup wycofanych z obiegu koron słowackich po przedstawionym powyżej kursie, cena zależna od ilości wymienianej waluty.

widok banknotu 20 koron słowackich awers
widok banknotu 20 koron słowackich awers

Emisje pieniądza o nominale 20 koron rozpoczęto w 2006 roku, w obiegu banknot był używany 3 lata, zostały wycofane w 2009 roku. Na przedniej stronie banknotu znajduje się portret księcia Pribiny - znany władca księstwa Nitrzańskiego oraz księstwa Błatneńskiego, natomiast na drugiej stronie jest przedstawiony zamek w Nitrz.

widok banknotu 500 koron słowackich awers
widok banknotu 500 koron słowackich awers

Posiadają Państwo banknoty 500 koron słowackich? W naszych placówkach prowadzimy skup wycofanych pieniędzy. Przedstawiony powyżej banknot został wprowadzony do obiegu w 2006 roku i był środkiem płatniczym przez 3 lata. Na awersie jest portret autora Ludovita Stura a na drugiej stronie znajduje się Zamek Bratysławski i Kościół św. Michała.

widok banknotu 50 koron słowackich awers
widok banknotu 50 koron słowackich awers

Kolejnym banknotem wycofanym z obiegu jest pieniądz o wartości 50 koron słowackich, oficjalnym środkiem płatniczym był w okresie od 2005 r. do 2009 roku. Na awersie pieniądza widnieje wizerunek dwóch świętych Cyryla i Metodego natomiast na rewersie znajduje się obraz symbolu początków chrześcijaństwa na Słowacji czyli kościół z Dražoviec.

widok banknotu 1000 koron słowackich awers
widok banknotu 1000 koron słowackich awers

Wycofane pieniądze o wartości 1000 koron również zostały zastąpione walutą europejską, były w obiegu od 2005 – 2009 r. Awers przedstawia portret księdza Andreja Hlinki natomiast revers przedstawia fresk Matki Boskiej Pocieszycielki Wiernych oraz kościół św. Andrzeja w Rużomberku.

widok banknotu 100 koron słowackich awers
widok banknotu 100 koron słowackich awers

Banknoty o wartości 100 koron również jak wszystkie z tej serii zostały wycofane 2009 roku ich emisja trwała zatem 5 lat od 2004 roku. Na pierwszej stronie pieniądza czyli awersie widnieje wizerunek  Madonny z Ołtarza Narodzenia w kościele w Lewoczy natomiast na rewersie jest przedstawione są dwa budynki w Tym mieście czyli kościół św. Jakuba oraz Ratusz.

widok banknotu 200 koron słowackich awers
widok banknotu 200 koron słowackich awers

Przedstawiony banknot powyżej o nominale 200 koron słowackich został wprowadzony do obiegu w 2002 roku a wycofany jak wszystkie z tej serii po wprowadzeniu euro. Przedstawiony portret na awersie to Anton Bernoláka był księdzem katolickim oraz przedstawicielem Słowackiego Odrodzenia Narodowego. Druga strona pieniądza przedstawia cudowną panoramę Trnawy z XVIII wieku z renesansową wierzą miasta.

widok banknotu 5000 koron słowackich awers
widok banknotu 5000 koron słowackich awers

Ostatnim przestawionym banknotem jest posiadający największy nominał 5000 koron, na awersie znajduje się znany polityk Milan Rastislav Stefanik, na odwrocie natomiast grób M. R. Štefánika na górze Bradlo oraz gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy.

© 2023 starepieniadze.pl
O nas